300R562U6R3JJ2 Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.713" (43.50mm)
Capacitance: 5.6 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 300R562U6R3JJ2 Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.713" (43.50mm), Capacitance: 5.6 mF, Voltage - Rated: 6.3 V.
Weitere Produktangebote 300R562U6R3JJ2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
300R562U6R3JJ2 300R562U6R3JJ2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 300-301.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5600F 6.3V
Produkt ist nicht verfügbar
300R562U6R3JJ2 300R562U6R3JJ2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 300-301.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5600F 6.3V