301181U200HL2E Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 200V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 0.890" Dia (22.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.212" (56.19mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301181U200HL2E Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 200V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 0.890" Dia (22.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.212" (56.19mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 200 V.