301A102M050HL2
301A102M050HL2 Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.895" Dia (22.73mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 427 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301A102M050HL2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.895" Dia (22.73mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote 301A102M050HL2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
301A102M050HL2 301A102M050HL2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 300-301.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 20% 50V