301R182M050JE8 Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.212" (30.79mm)
Capacitance: 1.8 mF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301R182M050JE8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.212" (30.79mm), Capacitance: 1.8 mF, Voltage - Rated: 50 V.