301R272U063JL2E Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 49.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.212" (56.19mm)
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.68 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301R272U063JL2E Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 49.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.212" (56.19mm), Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.68 A @ 20 kHz.