301R332U050GT0 Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.750" Dia (19.05mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.69 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301R332U050GT0 Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.750" Dia (19.05mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.69 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 301R332U050GT0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
301R332U050GT0 301R332U050GT0 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 300-301.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V -10+75%