301R332U050JT2E Cornell Dubilier Knowles
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm)
Capacitance: 3.3 mF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301R332U050JT2E Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm), Capacitance: 3.3 mF, Voltage - Rated: 50 V.