304DCN2R7SCBB
304DCN2R7SCBB Knowles / Illinois Capacitor
DCN.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.3F 2.7V +50% / -20% tol
auf Bestellung 712 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 304DCN2R7SCBB Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP 300MF -20%, +50% 2.7V T/H, Tolerance: -20%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.059" (1.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 300 mF, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
304DCN2R7SCBB 304DCN2R7SCBB Hersteller : CDE / Illinois Capacitor DCN-2944658.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 0.3F 2.7V +50% / -20% tol
auf Bestellung 1459 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
304DCN2R7SCBB 304DCN2R7SCBB Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCN.pdf Description: CAP 300MF -20%, +50% 2.7V T/H
Tolerance: -20%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 300 mF
Voltage - Rated: 2.7 V