305HC5750KR
305HC5750KR Cornell Dubilier Knowles
HC5.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3UF 10% 750VAC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 750V
Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm)
Capacitance: 3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1 MOhms
Size / Dimension: 3.150" Dia (80.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 305HC5750KR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 3UF 10% 750VAC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 750V, Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm), Capacitance: 3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1 MOhms, Size / Dimension: 3.150" Dia (80.00mm).
Weitere Produktangebote 305HC5750KR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
305HC5750KR 305HC5750KR Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HC5.pdf Film Capacitors 3uF 750Vac 10% Conduction Cooled