Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 30PTFESTRWHI25
30PTFESTRWHI25
30PTFESTRWHI25 Remington Industries
PTFE%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 30AWG WHITE 25'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 30 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Conductor Strand: 7/38
Operating Temperature: 200°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.032" (0.81mm)
Conductor Material: Copper, Silver Coated
Jacket Color: White
Part Status: Active
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 30PTFESTRWHI25 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 30AWG WHITE 25', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 30 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Conductor Strand: 7/38, Operating Temperature: 200°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.032" (0.81mm), Conductor Material: Copper, Silver Coated, Jacket Color: White, Part Status: Active.