3180-2PG-518
3180-2PG-518 Conxall / Switchcraft
multi_con_x%C2%AE.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MULTI-CON CABLE CRIMP
auf Bestellung 28 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3180-2PG-518 Conxall / Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.180" ~ 0.200" (4.57mm ~ 5.08mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 3180-2PG-518
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3180-2PG-518 3180-2PG-518 Hersteller : Conxall/Switchcraft multi_con_x%C2%AE.pdf Description: CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.180" ~ 0.200" (4.57mm ~ 5.08mm)