Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 3186BA273U015AMA1
3186BA273U015AMA1
3186BA273U015AMA1 Cornell Dubilier Knowles
3186.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.374" Dia (34.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm)
Capacitance: 27 mF
Voltage - Rated: 15 V
auf Bestellung 97 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3186BA273U015AMA1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.374" Dia (34.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm), Capacitance: 27 mF, Voltage - Rated: 15 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3186BA273U015AMA1 3186BA273U015AMA1 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 3186.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 27000uF 15V