Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 3186GN103T400APA1
3186GN103T400APA1
3186GN103T400APA1 Cornell Dubilier Knowles
3186.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.689" (220.70mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18 A @ 10 kHz
auf Bestellung 24 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3186GN103T400APA1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.689" (220.70mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 3186GN103T400APA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3186GN103T400APA1 3186GN103T400APA1 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 3186.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400V 10000uF -10+50%