Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 3186GY682M400MPC1
3186GY682M400MPC1
3186GY682M400MPC1 Cornell Dubilier Knowles
3186.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.125" (155.58mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 400 V
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3186GY682M400MPC1 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.125" (155.58mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote 3186GY682M400MPC1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3186GY682M400MPC1 3186GY682M400MPC1 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 3186.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 400Volts 0.2