Produkte > GEMS SENSORS > 3200B0250S05ER00
3200B0250S05ER00 GEMS SENSORS
3100.pdf
Hersteller: GEMS SENSORS
Category: Pressure Transducers
Description: Converter: pressure; 0÷250bar; 8÷30VDC; 4÷20mA; relative pressure
Mounting: G1/4"
Connection: M12 male
Sensors features: integral face seal; pressure restrictor
IP rating: IP67
Type of converter: pressure
Controlled parameter: relative pressure
Operating temperature: -40...125°C
Pressure setting range: 0...250bar
Current output: 4...20mA
Measurement accuracy: 0.25%
Supply voltage: 8...30V DC
Number of pins: 4
Manufacturer series: 3200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3200B0250S05ER00 GEMS SENSORS
Category: Pressure Transducers, Description: Converter: pressure; 0÷250bar; 8÷30VDC; 4÷20mA; relative pressure, Mounting: G1/4", Connection: M12 male, Sensors features: integral face seal; pressure restrictor, IP rating: IP67, Type of converter: pressure, Controlled parameter: relative pressure, Operating temperature: -40...125°C, Pressure setting range: 0...250bar, Current output: 4...20mA, Measurement accuracy: 0.25%, Supply voltage: 8...30V DC, Number of pins: 4, Manufacturer series: 3200.