3280-4SG-528
3280-4SG-528 Conxall / Switchcraft
conxall_catalog-488.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MULTI-CON CABLE #20 CRIMP
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3280-4SG-528 Conxall / Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 5.6A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 3280-4SG-528
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3280-4SG-528 3280-4SG-528 Hersteller : Conxall/Switchcraft NPB_C708_Micro_con_x_2_7.pdf?7043 Description: CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 5.6A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 4
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)