32FB4402A-F
32FB4402A-F Knowles / Illinois Capacitor
MPF.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 2uF 440V 10%
auf Bestellung 168 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 32FB4402A-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2UF 10% 440VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 2.440" (61.98mm), Capacitance: 2 µF, Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
32FB4402A-F 32FB4402A-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPF.pdf Description: CAP FILM 2UF 10% 440VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 2.440" (61.98mm)
Capacitance: 2 µF
Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
auf Bestellung 63 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
32FB4402A-F 32FB4402A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 2uF 440V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
32FB4402A-F 32FB4402A-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 2uF 440V 10%