32FB4405A-F
32FB4405A-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 440VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 2.440" (61.98mm)
Capacitance: 5 µF
Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 32FB4405A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5UF 10% 440VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 2.440" (61.98mm), Capacitance: 5 µF, Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip.
Weitere Produktangebote 32FB4405A-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
32FB4405A-F 32FB4405A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 5uF 440V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
32FB4405A-F 32FB4405A-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 5uF 440V 10%
32FB4405A-F 32FB4405A-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 5uF 440V 10%