32FB4406A-F
32FB4406A-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6UF 10% 440VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Capacitance: 6µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 2.440" (61.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6 µF
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 32FB4406A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6UF 10% 440VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Capacitance: 6µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 2.440" (61.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 6 µF, Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
32FB4406A-F 32FB4406A-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 6uF 440V 10%