32FD3703A-F
32FD3703A-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
MPF.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 3uF 370V 10%
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 32FD3703A-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 3UF 10% 370VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 2.300" (58.42mm), Capacitance: 3 µF, Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
32FD3703A-F 32FD3703A-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPF.pdf Description: CAP FILM 3UF 10% 370VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 2.300" (58.42mm)
Capacitance: 3 µF
Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
32FD3703A-F 32FD3703A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 3uF 370V 10%