32FD37125-F
32FD37125-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 3.250" (82.55mm)
Capacitance: 12.5 µF
Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 32FD37125-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 3.250" (82.55mm), Capacitance: 12.5 µF, Size / Dimension: 2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip.