330392U050JL2 Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 44.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.212" (56.19mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.93 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.71 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 330392U050JL2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 44.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.212" (56.19mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.93 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.71 A @ 20 kHz.