330392U063JP2 Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 37.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.712" (68.89mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.47 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 330392U063JP2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 37.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.712" (68.89mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.96 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.47 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 330392U063JP2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
330392U063JP2 330392U063JP2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 3900uF
Produkt ist nicht verfügbar
330392U063JP2 330392U063JP2 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 330-3081813.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 3900uF
330392U063JP2 330392U063JP2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 3900uF