330R682U040HT2 Cornell Dubilier Knowles
330.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 0.890" Dia (22.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm)
Capacitance: 6.8 mF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.18 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.1 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 330R682U040HT2 Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 0.890" Dia (22.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm), Capacitance: 6.8 mF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.18 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.1 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 330R682U040HT2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
330R682U040HT2 330R682U040HT2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 330.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800UF 40V
Produkt ist nicht verfügbar
330R682U040HT2 330R682U040HT2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 330.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800UF 40V