331R472M040GT1E Cornell Dubilier Knowles
330.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.765" Dia (19.43mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.15 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 331R472M040GT1E Cornell Dubilier Knowles
Description: RADIAL, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.765" Dia (19.43mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.712" (94.29mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.15 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 331R472M040GT1E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
331R472M040GT1E 331R472M040GT1E Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 330.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 40V