334HC1700K2CM6
334HC1700K2CM6 Knowles / Illinois Capacitor
HC1.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.33uF 700Vac 10% Conduction Cooled
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 334HC1700K2CM6 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.33UF 700VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
334HC1700K2CM6 334HC1700K2CM6 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles HC1.pdf Description: CAP FILM 0.33UF 700VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm)