334HC3700K2EM8
334HC3700K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
HC3.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 700VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm)
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms
Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 334HC3700K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 700VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm), Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms, Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 334HC3700K2EM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
334HC3700K2EM8 334HC3700K2EM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE hpr_capacitor_detail_50058-965474.pdf Film Capacitors 0.33uF 700Vac 10% Conduction Cooled