334LC2700K5HM6
334LC2700K5HM6 Cornell Dubilier Knowles
LC2.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 700VAC CHAS MT
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 700V
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms
Size / Dimension: 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 334LC2700K5HM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 700VAC CHAS MT, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 700V, Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1 mOhms, Size / Dimension: 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm).
Weitere Produktangebote 334LC2700K5HM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
334LC2700K5HM6 334LC2700K5HM6 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LC2-2944767.pdf Film Capacitors 0.33uF 700Vac 10% Conduction Cooled