334PSB152K4H
334PSB152K4H Cornell Dubilier Knowles
PSB_RSB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 1.5KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV)
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.4 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 334PSB152K4H Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 1.5KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 1500V (1.5kV), Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.4 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm).