336BPS025M
336BPS025M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.048Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 80 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 125.6 mA @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336BPS025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10.048Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 80 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 125.6 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 336BPS025M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336BPS025M 336BPS025M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE BPA%20series-553024.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 33uF 25 Volts 20% LYTICS/IC