336SAK035M
336SAK035M Cornell Dubilier Knowles
SAK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.33Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336SAK035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.33Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 336SAK035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336SAK035M 336SAK035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor SAK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
336SAK035M 336SAK035M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SAK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC