336TTA100M
336TTA100M Knowles / Illinois Capacitor
TTA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 33uF 100V 20%
auf Bestellung 2787 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336TTA100M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 33UF 20% 100V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.0238Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 221.85 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336TTA100M 336TTA100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 33UF 20% 100V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.0238Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 221.85 mA @ 50 kHz