336TXK200M
336TXK200M Cornell Dubilier Knowles
TXK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.536Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 315 mA @ 120 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 336TXK200M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7.536Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 315 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 336TXK200M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
336TXK200M 336TXK200M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TXK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 200V 20% tol ELECTROLYTIC