337AVG016MFF
337AVG016MFF Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 215 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.3 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 337AVG016MFF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 215 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 337AVG016MFF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
337AVG016MFF 337AVG016MFF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 16 Volts 20% POLYMER/IC
Produkt ist nicht verfügbar
337AVG016MFF 337AVG016MFF Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 16 Volts 20% POLYMER/IC