337HSM063M
337HSM063M Cornell Dubilier Knowles
HSM_Series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 502mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 337HSM063M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 502mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 337HSM063M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
337HSM063M 337HSM063M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HSM_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 63V 20% tol. ELECTROLYTIC