337SAK100M
337SAK100M Cornell Dubilier Knowles
SAK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 402mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 830 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.245 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 337SAK100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 402mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 830 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.245 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 337SAK100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
337SAK100M 337SAK100M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor SAK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
337SAK100M 337SAK100M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE SAK%20series-552996.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 330uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC