338CKE050M
338CKE050M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 1581 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338CKE050M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.165 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.031 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338CKE050M 338CKE050M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 1597 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
338CKE050M 338CKE050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC
338CKE050M 338CKE050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.165 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.031 A @ 100 kHz