338CKS050M
338CKS050M Cornell Dubilier Knowles
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.22 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.508 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3979 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338CKS050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.22 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.508 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 338CKS050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338CKS050M 338CKS050M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
338CKS050M 338CKS050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V 20% LYTICS/IC