338CKS6R3M
338CKS6R3M Cornell Dubilier - CDE
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 6.3V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 29248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338CKS6R3M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 150.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338CKS6R3M 338CKS6R3M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 6.3V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1277 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
338CKS6R3M 338CKS6R3M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 6.3V 20% LYTICS/IC
Mindestbestellmenge: 2
338CKS6R3M 338CKS6R3M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 150.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz