338KBM025M
338KBM025M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.92 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338KBM025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.92 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 338KBM025M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338KBM025M 338KBM025M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KBM-2944672.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 25V 20% tol. ELECTROLYTIC