338KXM025M
338KXM025M Cornell Dubilier - CDE
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 25V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 6000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338KXM025M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 54 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.265 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.02 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338KXM025M 338KXM025M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KXM.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 54 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.265 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.02 A @ 100 kHz