338RZM016M1820
338RZM016M1820 Cornell Dubilier Knowles
rzm.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 183 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338RZM016M1820 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 183 mOhms.
Weitere Produktangebote 338RZM016M1820
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338RZM016M1820 338RZM016M1820 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE RZM_series-552994.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 16 Volts 20% LYTICS/IC