338TMA035M
338TMA035M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 35V AXIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.645 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338TMA035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 35V AXIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.43 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.645 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 338TMA035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338TMA035M 338TMA035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC