338TTA010M
338TTA010M CDE / Illinois Capacitor
TTA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 10V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 399 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338TTA010M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 10V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.220" L (13.00mm x 31.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 131mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.435 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8368 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338TTA010M 338TTA010M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 10V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 696 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
338TTA010M 338TTA010M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 10V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.220" L (13.00mm x 31.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 131mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.435 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8368 A @ 50 kHz