338TTA063M
338TTA063M Cornell Dubilier - CDE
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1113 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 338TTA063M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 63V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 80.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.37 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.0336 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
338TTA063M 338TTA063M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 3300uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 1031 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
338TTA063M 338TTA063M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 63V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 80.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.37 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.0336 A @ 50 kHz