339LBA025M2EH
339LBA025M2EH Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.61mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 339LBA025M2EH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22.61mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9 A @ 10 kHz.