339LBB025M2EF
339LBB025M2EF Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.07mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.9125 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 339LBB025M2EF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15.07mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.33 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.9125 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 339LBB025M2EF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
339LBB025M2EF 339LBB025M2EF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 33000uF 25V 20% tol. ELECTROLYTIC