339LBB035M2EH
339LBB035M2EH Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.56mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.0875 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 339LBB035M2EH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.56mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.0875 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 339LBB035M2EH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
339LBB035M2EH 339LBB035M2EH Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 33000uF 35V 20% tol ELECTROLYTIC