Produkte > GEMS SENSORS > 3510B0010G05E000
3510B0010G05E000
  • 3510B0010G05E000
  • 3510B0010G05E000
3510B0010G05E000 GEMS SENSORS
GEMS-3510-series.pdf
Hersteller: GEMS SENSORS
Category: Pressure Transducers
Description: Converter: pressure; 0÷10bar; 10÷30VDC; 4÷20mA; relative pressure
Supply voltage: 10...30V DC
Operating temperature: -40...100°C
Sensors features: integral face seal
IP rating: IP67
Type of converter: pressure
Controlled parameter: relative pressure
Pressure setting range: 0...10bar
Current output: 4...20mA
Measurement accuracy: ±1%
Number of pins: 4
Manufacturer series: 3510
Connection: M12 male
Mounting: G1/4"
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3510B0010G05E000 GEMS SENSORS
Category: Pressure Transducers, Description: Converter: pressure; 0÷10bar; 10÷30VDC; 4÷20mA; relative pressure, Supply voltage: 10...30V DC, Operating temperature: -40...100°C, Sensors features: integral face seal, IP rating: IP67, Type of converter: pressure, Controlled parameter: relative pressure, Pressure setting range: 0...10bar, Current output: 4...20mA, Measurement accuracy: ±1%, Number of pins: 4, Manufacturer series: 3510, Connection: M12 male, Mounting: G1/4".