Produkte > KNOWLES NOVACAP > 3530B105K201NT
3530B105K201NT Knowles Novacap
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Nonstandard SMD
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.350" L x 0.300" W (8.89mm x 7.62mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.250" (6.35mm)
Capacitance: 1 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3530B105K201NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Nonstandard SMD, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.350" L x 0.300" W (8.89mm x 7.62mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.250" (6.35mm), Capacitance: 1 µF.